OFERTA

REGENERACJA I PRODUKCJA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH

Siłownik hydrauliczny, znany także pod nazwą cylinder hydrauliczny, silnik hydrostatyczny o ruchu posuwistym.

Silownik_hydraulicznyOrganem roboczym siłownika mogą być: tłok (1), nurnik (2) lub membrana (3), umieszczone w cylindrycznym korpusie (4). Do przestrzeni roboczej wtłaczana jest ciecz (5), która przesuwa tłok lub nurnik, lub odkształca membranę. Powoduje to ruch posuwisty tłoczyska (6).

Siłowniki hydrauliczne dzielą się na:

  • jednostronnego działania (rys. A) – suw roboczy tylko w jednym kierunku
  • dwustronnego działania (rys. B) – suwy robocze w obu przeciwstawnych kierunkach

Siłowniki hydrauliczne jednostronnego działania wymagają wymuszenia powrotu tłoka do pozycji wyjściowej oraz usunięcia z komory roboczej cieczy. Może to być zrealizowane za pomocą sprężyny ściskanej w czasie suwu roboczego, która gdy siłownik pozostaje w spoczynku, zapewnia powrót tłoka. Niekiedy ciężar tłoczyska, urządzenia roboczego lub zewnętrznego obciążenia wystarcza do wykonania tej pracy.

Zasięg suwu roboczego siłownika hydraulicznego jest limitowany długością tłoczyska. Ze względu na niebezpieczeństwo wyboczenia długość ta jest ograniczona. W celu zwiększenia zasięgu suwu roboczego stosuje się siłowniki teleskopowe.
W niektórych zastosowaniach konieczne jest łagodne zakończenie suwu roboczego. W takich przypadkach w siłowniku instaluje się hamulec końca suwu, którym jest zazwyczaj zawór dławiący, uruchamiany przy końcu suwu siłownika.

ZAKRES NAPRAW

  • Diagnoza uszkodzenia i wycena naprawy
  • Wymiana uszczelnień dławnicy i tłoczyska
  • Wymiana zużytych elementów siłownika (cylinder,
  • tłoczysko, dławnica, tłok)

PRODUKCJA NOWYCH SIŁOWNIKÓW
Wykonujemy standardowe oraz niestandardowe siłowniki o parametrach dostosowanych do wymagań Klientów. Nasze siłowniki wykonane są w/g norm z najwyższej jakości materiałów co sprawia iż otrzymujecie Państwo produkt o najwyższych parametrach.